Utrzymanie porządku na dużych powierzchniach- czy jest łatwe?

Czasem trudno jest wyobrazić sobie to, jak wiele maszyn musi pracować każdego dnia w przestrzeni miejskiej po to, aby można było powiedzieć, że przestrzeń ta jest czysta i schludna. Z jednej strony to odpylanie i odkurzanie ulic, ale też usuwanie odpadów i różnego rodzaju zanieczyszczeń- nawet tych płynnych czy też różnego rodzaju substancji chemicznych. Oczyszczanie ulic to także przedmuchiwanie opadniętych liści, które w przeciwnym razie długo zalegałyby na chodnikach i placach. Do wszystkich tych zadań odpowiednia jest jedna maszyna- zamiatarka drogowa. Na ograniczonej przestrzeni miejskiej najczęściej jest to zamiatarka o rozmiarach kompaktowych. Najnowsze propozycje zamiatarek drogowych i kompaktowej budowie można znaleźć w ofercie Terberg Matec Polska. Czym wyróżniają się takie zamiatarki?

Odpowiednio duże zbiorniki umożliwiające komfortowe sprzątanie

Każda zamiatarka ma w swoim wnętrzu potrzebne zbiorniki. Jest to zbiornik na czystą wodę użytkową, zbiornik na wodę już zużytą, a także kontener na odpady. To, jak duże są te pojemniki wpływa na to, jaki areał może posprzątać zamiatarka podczas swojego jednorazowego wyjazdu w teren. Projektowanie modeli kompaktowych jest więc stale pewnym kompromisem pomiędzy wielkością takich pojazdów, a tym, aby nadal były one w stanie efektywnie sprzątać ulice.

Terberg Matec Polska to przedsiębiorstwo zajmujące się zarówno sprzedażą najnowszych modeli zamiatarek, jak i firma oferująca ich profesjonalny serwis. Aby poznać więcej szczegółów warto odwiedzić stronę https://www.terbergmatec.pl/. Bardzo wiele serwisowych napraw można przeprowadzić dzięki dostępności części zamiennych. Mowa tutaj chociażby o tych częściach, które po prostu podlegają cyklicznemu zużywaniu się podczas pracy zamiatarki w terenie.

Sprzątanie przestrzeni miejskiej- czym jest w rzeczywistości?

Zamiatarki wyposażone są w szczotki obrotowe, które dodatkowo są zraszane podczas swojej pracy. Dzięki temu nie mamy do czynienia ze zjawiskiem unoszenia się pyłów i kurzu. Dodatkowo, szczotki obrotowe działają w taki sposób, że podrywają do góry większe odpady i śmieci, które następnie są zasysane i umieszczane w wewnętrznym kontenerze na odpady. W taki sposób oczyszczanie ulic odbywa się na kilka sposobów.

Wyposażeniem zamiatarki drogowej jest także myjka ciśnieniowa. Pozwala ona na usuwanie zaschniętych zanieczyszczeń, ale i rozlanych płynów. Dzięki temu zamiatarki są w stanie poradzić sobie z wieloma zanieczyszczeniami płynnymi i substancjami chemicznymi, nawet z tymi o dużej oleistości.